دومین نشست تخصصی همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید تحت عنوان منابع طبیعی پایدار و جهش تولید در سالن جلسات شماره ۲ سازمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه؛

ایجاد بهره وری و استفاده درست از منابع در بخش کشاورزی ضرورت تحقق جهش تولید است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در دومین نشست تخصصی و کارگاه آموزشی منابع طبیعی پایدار و جهش تولید که با حضور دکتر سلاجقه از اساتید دانشگاه تهران، معاونین، مدیران و روسای ادارات تابعه صبح امروز در سالن شماره ۲سازمان برگزار شد گفت؛ ضرورت دارد برای تحقق جهش تولید، به صورت برنامه محور از منابع و پتانسیل ها به نحو مطلوب استفاده نمائیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه،مهندس نوربخش حاتمی در ابتدای این نشست با قدردانی از فعالیتهای حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان به مقوله جهش تولید پرداخت و گفت؛ بخش کشاورزی یکی از بخش های گسترده در استان کرمانشاه است و با پتانسیل های ارزشمند از جمله منابع خدادادی، اقلیم های متنوع، دشت های حاصلخیز و دانش آموختگانی که دارد یک بستر استثنایی برای توسعه به حساب می آید .
مهندس حاتمی با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای استفاده از عرصه ها در استان تدوین شده است خاطرنشان کرد؛ برنامه سازمان با هدف استفاده از فرصت ها و ایجاد بهره وری تدوین گردیده و در این راستا ترویج و آموزش کشاورزی بهره برداران یک ضرورت است.
وی در ادامه با قدردانی از تلاش های مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و فعالیتهای مدیریت هماهنگی ترویج گفت؛ خوشبختانه در سال اول برنامه سازمان اهداف برنامه محقق گردید و ۴۸۰هزار تن به تولیدات کشاورزی استان افزوده شد.
وی با بیان ضرورتهای ترویج و آموزش کشاورزی تصریح کرد؛ دستاوردهای بخش کشاورزی مدیون حضور محققین در مزارع کشاورزان است که یافته ها و دستاوردهای تحقیقاتی را به کشاورزان منتقل می نمایند.
وی با تاکید بر ارتباط بیشتر بخش تحقیق، اجرا و آموزش گفت؛ بایستی با استفاده از علم روز، تکنولوژی و استفاده از ایده ها به سمت کشاورزی مدرن برویم چرا که کشاورزی سنتی نمی تواند جوابگوی امنیت غذایی و معیشت جامعه باشد.
وی سپس به تشریح ۳۲برنامه توسعه کشاورزی در جهت تحقق جهش تولید پرداخت.